Zpravodajství

Metalový zpěvák, který zabil českého fanouška, je ve vazbě

Zpěvák metalové kapely Lamb of God je ve vazbě. Dnes dopoledne ho tam poslal obvodní soud pro Prahu 8 za dva roky staré zabití českého fanouška. Přesto zpěvák může být brzy na svobodě – pokud složí kauci čtyři miliony korun.

Randyho Blytha policie ve středu zatkla v praze na letišti, protože ho podezřívá, že při koncertě před dvěma roky shodil z pódia fanouška, který později na následky zranění hlavy zemřel
 

Slavného metalového zpěváka přivezla eskorta k soudu, který rozhodoval o jeho vazbě, krátce před desátou hodinou. Na sobě měl kraťasy, mikinu, kšiltovku, intelektuální brýle a na rukou pouta. Jednání trvalo hodinu a půl.
 


 

Soud mu uložil tzv. útěkovou vazbu. Ta se ukládá v případě, že hrozí, že by obviněný mohl před spravedlností unikat útěkem. A to je u Randyho Blytha poměrně pravděpodobné. Je cizinec, v zemi ho nic nedrží a dva roky ho sem česká policie a justice dostat nedokázaly. Nakonec udělal tu chybu, že do Prahy přijel dobrovolně na koncert.
 

I přes uvalení vazby byli jeho advokáti spokojeni. Vše zřejmě spraví peníze. Soudce stanovil možnou kauci na čtyři miliony korun. To je v přepočtu přibližně 200 tisíc dolarů. Tolik zpěvák přiznává jako roční příjem. Není to málo, ale za vykoupení svobody by svůj roční příjem leckdo zaplatil.
 

Blytha zatkla policie ve středu na letišti kvůli incidentu z dva roky starého pražského koncertu. Tehdy strčil do fanouška, který vylezl na pódium. Devatenáctiletý Daniel se zranil na hlavě a později zemřel v nemocnici.

[IMAGEBOX_1018389]Policie v Praze zatkla slavného zpěváka, před dvěma lety zabil fanouška[IMAGEBOX_1018389]

Podle informací TV Nova o smrti českého fanouška kapely po celé dva roky nevěděl a je mu to líto. Potyčky s fanoušky jsou na koncertech kapely Lamb of God poměrně běžné. Zmiňovaný Daniel se podle mluvčí kapely pokusil předloni vniknout na pódium třikrát a Blythe si pouze chránil prostor.
 

Mladíkovi přátelé sice cítí zadostiučinění, ale nemyslí si, že by Randy Blynth zůstal za mřížemi dlouho. Na Facebooku jeden z nich napsal: "Jakmile po víkendu otevřou banky, je Blythe volný. Pražská policie ho bude stíhat na dálku a on mezitím může koncertovat po světě. Jestli ho ještě vyšetřovatel v praze někdy uvidí, je otázka s velkým O.“

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz