Zpravodajství

Michaelku možná vezou do Běloruska. Poláci mají pohotovost

V případu unesené třítýdenní Michaely Janové z Trmic na Ústecku se objevily nové informace. Podle polského portálu Nowiny24 auto s únosci míří přes Polsko do Běloruska.

Polská pohraniční stráž je podle portálu Nowiny24 v pohotovosti. Podezřelé auto Volkswagen Tiguan je prý na cestě Polskem směrem k hranicím s Běloruskem. Polská policie už podle portálu požádala veřejnost o pomoc při pátrání po podezřelém vozidle. Michaelu Janovou hledají samozřejmě i čeští a němečtí policisté.

Únoscem by měl být muž bílé pleti, 180-190 centimetrů vysoký, s krátkými rovnými hnědými vlasy, hovořící pravděpodobně německy. Odjel vozidlem VW Touran, černé barvy, RZ 3U1 4474. Jedná o odcizenou poznávací značku z jiného vozidla. Polský portál ovšem píše o vozidle VW Tiguan.

Teprve třítýdenní Michaelu vyrval mamince únosce ve středu. "Na křižovatce ulic Gorkého a Žižkova v Zeleném parku ji neznámý muž vytáhl před zraky matky z kočárku," řekla mluvčí severočeské policie Petra Trypesová. Matka byla s holčičkou na procházce. "Popsala nám, že u ní zastavilo auto s německou poznávací značkou a muž se jí zeptal, zda je dítě její. Když mu řekla, že ano, muž hrábl do kočárku, sebral dítě a ujel," dodala Trypesová.

[IMAGEBOX_1036171]Rodina unesené Michalky nabízí odměnu a pátrá na vlastní pěst
[IMAGEBOX_1036171]

Matka se únosci nemohla bránit, protože držela za ruku své druhé dítě. Celé situaci přihlížela svědkyně, která informace potvrdila. Muž pak s Michalkou zaběhl do auta a ujel s ní směrem ke státní hranici s Německem. V autě s únoscem měla sedět ještě žena.

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu únosu malé Michaely:

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz