Zpravodajství

Českem se přehnaly bouřky a kroupy

Krupobití odpoledne zasáhlo okolí Strakonic. Kroupy zničily skleníky i střechy. Bouřky se vyskytují v Čechách i na Moravě.

Počasí poslední dny ukazuje svou nevlídnou tvář. Nemine den bez varování před bouřkami. V neděli tomu není jinak. Meteorologové navíc varují i před vzestupem hladin řek a možnými povodněmi.Máte fotky a videa z řádění bouřek? Pošlete je na zpravy@nova.cz.

21:30 Bouřky se přehnaly Českem od jihozápadu k severovýchodu. Poslední záblesky se objevují v Moravskoslezszkém kraji a v okolí Šumperka. Další informace o počasí přineseme zase zítra.


19:30 Bouří na Pardubicku, Opavsku, Ostravsku, Frýdecku-Místecku a Brněnsku. Během noci bude v Čechách polojasno, na východě bude oblačnosti se srážkami více. Bouřky se budou vyskytovat už jen ojediněle.

18:30 Silný pás bouřek se táhne od Valašského Meziříčí přes Hranice a ž po Opavu. Doprovází je silný vítr a místy i kroupy.


18:00 Bouřka za sebou zanechala i několik spadlých stromů. Blokovaly provoz hlavně v okresech Jihlava a Pelhřimov. Hasiči likvidovali polámané stromy i v Miloticích nad Bečvou nebo Petrůvkách na Třebíčsku.


17:45
Bouřkové pásmo se přesunulo na Jihlavsko. Další bouřkové jádro se vytvořilo na severovýchodní Moravě.


17:00
Bouřky se posouvají dál k východu. Nyní řádí na Jindřichohradecku. Od západu se ale začíná vyjasňovat. Teploty ale po přechodu fronty klesly. Rozdíl mezi západními Čechy a jižní Moravou je až 15 stupňů.16:30
Silné bouřky jsou nyní severně od Českých Budějovic. Déšť se přehnal i přes Prahu.


16:00
Pás bouřek postupuje i do ostatních okresů ve středních a jižních Čechách a na západ Vysočiny a bude dál pokračovat do Královehradeckého a Pardubického kraje.


15:40
Okolí Strakonic zasáhly silné bouřky s krupobitím. Kroupy jsou veliké až 5 centimetrů.15:30
Přes západní část Středočeského a Jihočeského kraje postupuje pás výrazných bouřek k východu až severovýchodu. Bouřky jsou doprovázené silnými nárazy větru, kroupami a intenzivními srážkami.
 

15:00 Po přechodu fronty se ochlazuje. Zatímco v Karlových Varech je 22 stupňů, jižní Morava má stále teploty nad 30 stupni Celsia.


14:00
Na západě Čech se zatáhlo a prší. Pás srážek se táhne od Plzně přes Strakonice až po Český Krumlov a postupuje dál na východ.


Kvůli výskytu vydatných srážek mohou rychle stoupat hladiny. Místy se mohou objevit i lokální zátopy, varuje Český hydrometeorologický ústav na svých stránkách.


"V neděli odpoledne a večer na okluzní frontě přecházející přes naše území dále k východu se vyskytnou bouřky doprovázené silnými nárazy větru místy až 25 m/s, kroupami a přívalovými srážkami," upozorňují meteorologové.

Zdroj: Facebook official

Kvůli srážkám očekávají rychlé reakce na tocích v povodí L. Nisy, Smědé, na přítocích dolního Labe (Kamenice, Ploučnice, Bílina) a také na Úhlavě, kde mohou nastat výrazné vzestupy s dosažením povodňového stupně i při výskytu méně intenzívních srážek.


[IMAGEBOX_1035597]Ve Varnsdorfu se po bouři vylila řeka z břehů[IMAGEBOX_1035597]

Zdroj: Meteopress (Facebook)

Ještě během neděle na jihovýchodě Moravy vzhledem k vysokým teplotám a suchu hrozí zvýšené nebezpečí požárů. Meteorologové očekávají nad 30 °C.

Aktuální stav hladin řek najdete TADY

Lidé by měli kvůli silnému větru zajistit okna, odstranit ze svých zahrad nábytek, slunečníky, zabezpečit skleníky a dbát na bezpečnost kvůli spadaným větvím stromů nebo zásahu bleskem. Meteorologové také doporučují sledovat vývoj počasí v televizi, na internetu nebo poslouchat rozhlas.

muf, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz