Zpravodajství

Drahé květináče vyzdobily chodníky Prahy 5, lidé ale kvůli nim zuří

Obyvatelé Prahy 5 zuří. Místní radnice nechala chodníky některých ulic vyzdobit velkými květináči. Jenže květináče na ulicích jen překáží. Kvůli nim mají problémy i záchranáři.

Nevzhledné, předražené, zbytečné i nefunkční. Právě tak komentují nové květináče obyvatelé Prahy 5. Radnice je vysázela v některých ulicích na Smichově. Lidem zejména vadí, že květináče zúžili chodníky. Dva lidé mají na nich problém projít mezi s sebou. Obrovské problémy mají kvůli květináčům i rodiče s kočárky.
 

"Sem sází květináče, aby tady bylo lepší ovzduší. To je zvrácenost,“ shodují se obyvatelé Prahy 5. „Až budeme mít kabáty tak se tady dva lidi nevyhnou,“ dodávají. „Je to šílený. Tady hrozí havárie. Je to totálně nepromyšlený. Je to příšerný,“ přidávají se další.
 

A co je nejhorší, květináče vadí i záchranářům. Sanitky se kvůli nim totiž nedostanou na chodníky. "V případě, že je chodník zatarasen, může záchranářům komplikovat práci,“ říká mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernstová.
 

Květináče vyšly na 19 milionů korun, devadesát procent částky získala Praha 5 od Evropské unie. Jeden květináč tedy vyšel na téměř sedmdesát tisíc korun. Přesto nad jejich vzhledem kroutí hlavou i architekti.
 

"Smíchov je pořád zajímavá část města a zasloužila by si větší pozornost a větší odbornost v tom provedení, dalo by se to udělat líp,“ prohlásil architekt.
 

Městům chybí peníze třeba na vybavení škol, radnice Prahy 5 přesto vyhodila téměř dvacet milionů za zbytečné květináče. "Tento projekt patří k nejdůležitějším městské části Prahy 5, neboť je velice dopravně zatížená,“ uvedl zastupitel Radek John.

 

hmr, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz