APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

V Egyptě vykolejil vlak, souprava začala hořet

Osobní vlak vykolejil v úterý na předměstí Káhiry. Souprava začala hořet, podle prvních zpráv zemřelo mnoho lidí.

Osobní vlak vykolejil v úterý na předměstí Káhiry. Souprava začala hořet. Zraněno bylo nejméně 15 lidí, zprávy o obětech se nepotvrdily.
 

Nehoda se stala v Badrašinu, jižní části Velké Káhiry, nedaleko Gízy. Vlak jel z města Sohág na jihu Egypta. Pět vagonů se převrátilo.


Egyptská vlaková doprava patří k těm nejnebezpečnějším na světě. V říjnu 2009 zemřelo při srážce dvou souprav 18 lidí, dalších 39 bylo zraněno.
 

Nejhorší nehoda se stala v roce 2002. Tehdy v hořícím vlaku zahynulo 370 lidí.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz