Nejprve ženu obvinili z vraždy novorozence. Odsoudili ji na 14 let vězení a teď ji obžaloby zbavili.
Vrchní soud v Praze dnes zprostil obžaloby Renátu Kubátovou (36). Hradecký soud ji loni poslal na 14 let do vězení za vraždu novorozeněte. Podle odvolacího soudu nebylo možné vyvrátit její obhajobu, že se dítě narodilo mrtvé.
Obžaloba ženu vinila z toho, že před dvěma lety v červnu porodila po utajovaném těhotenství chlapečka. Dítě porodila přímo do záchodové mísy, která byla napuštěná vodou. Podle spisu si byla vědoma toho, že ve výpusti je voda. S úmyslem miminko usmrtit ho v míse ponechala ještě dalších deset minut, tvrdí obžaloba.
Poté dítě vytáhla a přesvědčila se, že již nejeví známky života. Pak ho zabalila do svého oblečení, uklidnila v koupelně a nakonec tělíčko ukryla do úložného prostoru společné postele. O dva dny později tajně u přítele na chalupě tělíčko spálila v krbu. Zbylé ostatky a popel zahrabala do kompostu na zahradě.
[IMAGEBOX_905247]Zrůda! Novorozence utopila v záchodě, pak ho spálila. Snížili jí trest!
[IMAGEBOX_905247]
Obžalovaná žena odmítla u soudu vypovídat. U výslechu se ale hájila tím, že dítě se již narodilo mrtvé. "Odvolací soud vycházel z názoru Nejvyššího soudu ČR, že nebyla vyvrácena její obhajoba. V tom případě nemůže být souzena za vraždu," uvedl mluvčí vrchního soudu Jan Fořt. Rozsudek je pravomocný.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz