Zpravodajství

Polcie propustila Karla Daňhela, dívka (14) si zneužití vymyslela

Policisté dnes propustili klíčového svědka v kauze CASA Karla Daňhela, který byl obviněný z pohlavního zneužití mladistvé dívky. Vyšlo však najevo, že si dívka zneužití vymyslela, potvrdila televizi Nova Daňhelova advokátka Lucie Hrdá.

"Nevím, zda už byl můj klient fyzicky propuštěn, nicméně obvinění bylo staženo," uvedla Hrdá.
 

Karla Daňhela v úterý obvinila policie z pohlavního zneužití mladistvé dívky. Podle dostupných informací si dívka celé zneužití vymyslela.
 

"Vzhledem k tomu, že pominuly důvody k zadržení, byl jednačtyřicetiletý muž propuštěn, nicméně prošetřování v této věci i nadále pokračuje," sdělil Mediafaxu policejní mluvčí Tomáš Hulan.
 

Advokátka Daňhela mimo jiné uvedla, že policisté vyvíjeli na dívenku nátlak. "Vzhledem k tomu, že u podání vysvětlení osob mladších patnácti let je zákonem stanovena povinnost přítomnosti nezúčastněných osob, tedy například rodičů, nebo pracovníků orgánů sociálně právní ochrany dítěte, je tato skutečnost vyloučena. My jsme jednali a jednánme striktně v souladu s trestním řádem, kdy každý procesní úkon konzultujeme s dozorujícím státním zástupcem. Nutno také zmínit, že jsme po celou dobu přípravného řízení úzce spolupracovali s vojenskou policií," uvedl policejní mluvčí Hulan.
 

Daňhel je navíc klíčovým svědkem v kauze údajně předraženého nákupu letadel CASA, kvůli kterému byla ve středu obviněna bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová.
 

[IMAGEBOX_1076700]Svědčil proti Parkanové a skončil za mřížemi. Kvůli intimnímu vztahu s mladou dívkou

[IMAGEBOX_1076700]


Daňhel na plýtvání financemi, v souvislosti s nákupem letadel CASA, upozornil na generálním štábu.

fim, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz