Zpravodajství

Žena chtěla ušetřit. Koupila si auto, ve kterém jí šlo o život

Paní Kolaříková chtěla ušetřit a koupila si auto z bazaru. Jak se ale ukázalo, spíše vyhodila peníze. Auto bylo v havarijním stavu, přestože prošlo vstupní prohlídkou.

Totálně zrezivělá karoserie, na doraz sjeté brzdové destičky, prasklý brzdový rozvod pospojovaný jenom gumovou hadičkou. A to nejlepší na konec. Brzdové trubičky pro jistotu chybí úplně. Životu nebezpečné auto si koupila paní Kolaříková z bazaru AAA Praha.

Původně auto stálo 20 tisíc. Protože se paní Kolaříkové při předváděcí jízdě zdálo, že nějak nefungují brzdy, prodejce jí bez mrknutí oka slevil 4 tisíce, aby si nechala opravit brzdové destičky. Jenže s autem domů ani nedojela. Odtahová služba jí ho musela odtáhnout přímo do servisu.

"Mě to přijde úplně hrozné, jak něco takového můžou vlastně prodat," stěžuje si podvedené žena.

Podruhé se narodila

Když auto prohlédl odborník, nestačil se divit. "Nikdy jsme nic podobného neviděli. Paní, když s tím ujela 100 km do Kadaně, tak myslím si, že překonala svůj druhý život," nevěří vlastním očím majitel autoservisu Michal Kopecký.

Majitel bazaru Daniel Harant se k tomu nechtěl příliš vyjadřovat. "Mě se těžko vyjadřuje k tomu, v jakém stavu je to vozidlo teď, ale když odjížděla od nás, tak byla provedena předváděcí jízda," vykrucoval se.

Auto si paní Kolaříková pořídila kvůli dětem, aby mohli společně jezdit za jejími rodiči na Moravu. Když si představí, co se mohlo na silnici stát, jde jí mráz po zádech. "Je mi z toho úplně zle," říká.


[IMAGEBOX_983553]Jak v bazaru poznat bourané auto?[IMAGEBOX_983553]

Nekupujte zajíce v pytli

Odborníci radí, aby jste auto vybírali s někým, kdo tomu rozumí. Nebo si vyhlídnuté auto nechali zkontrolovat v jiném nezávislém servisu. "Nechat zkontrolovat brzdový systém, že je všechno v pořádku, přední nápravu, kde jsou čepy, řízení a takovýhle věci, že tam nejsou žádné vůle," dodal Kopecký.

Nakonec autobazar paní Koláříkové vrátil peníze a auto si odvezl. Majitel autoservisu, který ji odtáhl hned z její první cesty, přesto podá na autobazar trestní oznámení.
 

anš, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz