Zpravodajství

Masakru v Denveru se dalo zabránit! Psychiatr nedostal včas balíček od Holmese

Masakru v Denveru se dalo zabránit! Psychiatr nedostal včas balíček od Holmese
Zdroj: Getty Images

James Holmes, který minulý týden zavraždil na premiéře Batmana dvanáct lidí, poslal před akcí balíček svému psychiatrovi. Ten však balíček s podrobným plánem vraždění nedostal. Balíček zůstal ležet v třídírně pošty.

James Holmes, který minulý týden v Coloradu postřílel při premiéře nového filmu o Batmanovi dvanáct lidí, poslal plán masakru psychiatrovi. Zůstal však nedoručen, píše ve středu agentura AFP.


Balíček s plánem a popisem vraždění zůstal na přepážce v univerzitě, kde vrah studoval. Byl v něm sešit, s mnoha detaily masakru včetně nákresů. Psychiatr, který vyučoval na stejné univerzitě, oznámil policii, že dostal jiný balíček, o kterém se domníval, že je od Holmese. Policisté poté prozkoumali všechna nedoručená psaní a našli mezi nimi i zmíněný sešit. Proč psychiatr balíček nedostal, není zatím jasné.


Ve středu se mezitím uskutečnil pohřeb první oběti masakru. K poslednímu odpočinku uložili pozůstalí jednapadesátiletého Gordona Cowdena. "Budeme si pamatovat jeho oddanost dětem a jeho snahu vždy udělat správnou věc nehledě na překážky," sdělila jeho rodina v prohlášení.


Čtyřiadvacetiletý James Holmes v noci na pátek při půlnoční premiéře snímku "Temný rytíř povstal" spustil v kině ve městě Aurora divokou střelbu. Zasáhl celkem 71 lidí, dvanáct z nich zabil. Jeho nejmladší obětí bylo tříměsíční nemluvně.

[IMAGEBOX_1139035]V americkém kině vraždil mladý James (24), popravil i kojence
[IMAGEBOX_1139035]

tn.cz / mediafax / muf

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz