Zpravodajství

Praha zažila úžasnou světelnou show

Přímo u Karlova mostu začal festival Lávka River Stage. Bude se konat každé úterý, čtvrtek a neděli na vltavské laguně u klubu Lávka.

Můžete se těšit na originální spojení baletu, opery, akrobacie, živých hudebníků, videomappingu a interaktivních projekcí v kulisách historické Prahy. Mediálními partnery akce jsou TN.cz a Voyo.cz.

 
Mezi účinkujícími se objeví netradiční hudební skupina String Ladies složená ze tří půvabných hudebnic se smyčcovými nástroji. Eliška Dvorská (1. housle), Kateřina Zíková (violoncello) a 2. housle hostují Jaroslava Kleinová, Anna Jírovcová a Pavla Dubná. String Ladies účinkovali na mnoha prestižních a společenských akcích.
 

Videomapping na Lávce v Praze

Kromě nich se o hudební složku postarají operní pěvkyně Markéta Mátlová a Petra Perla Nôtová. Markéta Mátlová se stala laureátkou mnoha soutěží – například International Competition Emmy Destinn, představila se v mnoha rolích, například Rusalka (A. Dvořák), nebo Královna Noci (W. A. Mozart) a spolupracuje s řadou významných těles jako jsou Janáčkova komorní filharmonie, či Vivaldi Orchestra Praga. Druhou operní pěvkyní je Petra Perla Nôtová, která koncertovala v v mnoha zemích světa. Za zmínku stojí její hostování v Palau de les Arts ve Valencii či v opeře La Belle et la Bete.
 

Pohybová složka vám doslova vyrazí dech. Bohemia Balet patří k tomu nejlepšímu u nás na poli tance. Jedná se o soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy. Repertoár souboru je velmi široký, od baletu po lidové tance. A na Lávka River Stage se navíc potká v současnosti s čím dál populárnějším novým cirkusem Cirque Garuda. Jejich hlavním záměrem je propojování žonglérských technik, fire show, akrobacie, fyzického divadla, klasické klaunérie s odkazen tradičního i nového cirkusu. Jedním z vrcholů bude určitě i vystoupení principála Cirque Garuda ATIho, který ohromuje svět představením Cube Act. 

 
Představí se i akrobatka Kristýna Vlčková, která žongluje s míčky, kužely, chodí na chůdách, dělá ohnivá vystoupení, chodí po volném laně.
 

Chcete vědět více? Přijďte se podívat na festival Lávka River Stage! Propojení živého umění s videomappingem a s interaktivními projekcemi se v Čechách odehraje vůbec poprvé! Videomapping je nová disciplína vizuálního umění, se kterou se představí Petr Krejčík.
 

Na Lávce se pohodlně usadíte u Karlova mostu. S lahodným drinkem si můžete vychutnat unikátní kulturní zážitek a nevšední atmosféru historické Prahy. Festival Lávka River Stage startuje 31. července a probíhá až do konce prázdnin. Nenechte si ho ujít!
 

Program na 31. 7.:
 

1. Nový Cirkus – ATI – kontaktní žonglování, cube act

2. Bohemia balet – choreografie: Mgr. Alena Drapalíková a zatančí na rytmy Vltavy (W. Hofmann podle B. Smetany), Umírající labutě (C. Saint Saens) a Carmen – Habanera (G. Bizet).

3. Operní zpěv – MgA. Markéta Mátlová, klavírní doprovod Lada Jirásková

4. String Ladies

5. Mapping

6. Akrobacie – umělkyně Kristýna Vlčková
 

juz, Tiskové oddělení Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz