Zpravodajství

Krvavá odplata: Povstalci brutálně popravují zajatce loajální Asadovi

Krvavá odplata: Povstalci brutálně popravují zajatce loajální Asadovi
Zdroj: isifa.com

Krvavé boje v Sýrii dál přetrvávají, pokračuje i obrovská brutalita. Zajatce, kteří jsou loajální vůči prezidentu Asadovi, povstalci brutálně popravují.

Zajatce loajální prezidentu Bašáru Asadovi popravili členové syrské povstalecké armády. Amatérské záběry popravy zveřejnili aktivisté na serveru Youtube. Na videu jsou členové kmene Beri, které povstalci vedou na náměstí plné ozbrojených mužů. Jeden ze zajatců je téměř nahý a obličej má pokrytý krví. Pak ho postaví ke zdi.
 

Podobný postup je i v případě dalších zajatců. Postaví je vedle sebe a zastřelí je. "Kmen Beri je loajální režimu prezidenta Bašára Asada," řekl Rami Abdal Rahmán, předseda exilové organizace Syrská observatoř lidských práv. "Ale podle zákonů, mezinárodních nebo islámských, nikdo nesmí popravovat vězně. Je to zločin. Je to pomsta," dodal.

Rahmán zároveň dodal, že členové kmene Beri podporovali režim v potlačování demonstrací v Aleppu.
 

Související obsah


 

Aleppo je hlavní město stejnojmenné a zároveň nejlidnatější provincie v Sýrii. Je také největším městem a obchodní metropolí Sýrie. Boje o něj trvají už týdny. Vojáci prezidenta Asada i rebelové si od bitvy o město slibují zásadní zvrat v povstání.
 

Vzpoura většinových sunnitů proti Asadovu šíitskému režimu přerostla v občanskou válku. Na kontě mají boje už víc jak 20 tisíc mrtvých, z toho je 14 tisíc civilistů.Organizace OSN, která v zemi měla pozorovatelskou misi, přestala počet obětí uvádět.

juz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz