Zpravodajství

Na trhu se objevilo nebezpečné kolo. Děti může vážně zranit

Při monitorování bezpečnosti hraček na trhu inspektoři objevili nebezpečné dětské kolo BUG. Může dětem způsobit nepříjemná poranění.

Česká Obchodní Inspekce při monitorování bezpečnosti hraček zjistila, že na trhu je anonymní výrobek – dětské kolo Bug. Pro děti představuje velké nebezpečí zranění, zejména skřípnutí prstů či poranění jiné části těla. ČOI informovala o případu na svém webu.
 

Nebezpečí poranění hrozí na několika místech výrobku. Inspkece proto vydává upozornění, aby se rodiče podívali, zda kolo nemají pro své děti doma. Pokud jste zvažovali o koupi tohoto výrobku, raději se tomu vyhněte. Inspekce prodej kola zakázala, distributor toto opatření přijal a stáhl ho z prodeje.

Na horní straně krytu řetězu v místě vidlice, která vede od sedlovky k zadnímu kolu, je otvor, do kterého se vejde sonda 5 milimetrů.
 


U zadního kola je další závada. Je zde nevyhovující mezera mezi pneumatikou kola a krytem řetězu. I do tohoto otvoru se vejde sonda o velikosti 5 milimetrů, ale nevejde se tam sonda 12 milimetrů. Stejný problém je i mezi plastovým středem kola a řetězem.
 

Právě tyto otvory jsou velmi nebezpečné a hrozí, že dítě by si mohlo skřípnout prst nebo jinou tkáň. Ačkoliv distributor kolo stáhl, není vyloučené, že je stále v nabídce jiných subjektů i na dalších prodejních místech.

tn.cz / juz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz