Zpravodajství

Syn se mu oběsil, učitel plánoval vypálení školy a vyvraždění žáků

Zhrzený otec chtěl pomstít smrt svého syna. Ten spáchal v březnu sebevraždu kvůli trestu ve škole. Jeho otec – středoškolský učitel – naplánoval vypálení školy se studenty a učiteli.

Čtrnáctiletý Claas se oběsil v březnu v parku před školou v kalifornském Irvinu. A to vše kvůli trestu, který dostal za krádež drobností v místním obchodě, na které se podílel se svými spolužáky. "Nebylo to závažné provinění, Nevyloučili jsme ho, jen pokárali," uvedl ředitel školy Terry Walker.

Jeho otce Reinera Rainscheida synova smrt zlomila. On sám byl učitelem na stejné škole. Učil chemii. Přesto naplánoval krutou pomstu. "Sním o tom, že školu podpálím. Všechny budovy shoří do základů, pak se zabiju na stejném místě, kde zemřel Claas. Předtím si ale koupím samopal a zastřelím nejméně 200 studentů.“

A osmačtyřicetiletý učitel začal svůj plán zkoušet. V červenci ve škole založil několik menších požárů. Policisté ho dopadli minulý týden, a tak vše odhalili. Učitel totiž o všem napsal své manželce v emailech.

Jeho kolegové tomu nemohou uvěřit. "Je to příšerné. Takový vynikající vědec, tvrdě pracoval a byl velmi přátelský," popsal svého kolegu Jim Belluzzi.

Související obsah

Oblíbenému učiteli nyní hrozí až třináct let za mřížemi. Byl obviněn ze žhářství a plánování útoku.
 

muf s přispěním Kateřiny Kučerové, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz