Zpravodajství

Blesk zapálil statek na Klatovsku, farmář přišel o střechu nad hlavou

Jeden úder a z hospodářských budov zemědělské usedlosti ve Stojanovicích zbylo spáleniště. Farmář přišel i o střechu nad hlavou.

Zemědělská usedlost shořela v neděli večer ve Stojanovicích u Velhartic na Klatovsku, budovy zapálil úder blesku. Hospodářská stavení lehla popelem, značně poškozená byla i obytná část, informoval agenturu Mediafax řídící důstojník Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Robert Kučera.

Úder blesku do střechy stodoly zpozorovalo několik svědků před 21. hodinou, vzápětí začalo hořet. "Při příjezdu prvních jednotek hasičů byla celá soustava budov v plamenech," řekl Mediafaxu Kučera. Oheň zachvátil stodolu, chlévy, garáže a střechu obytné budovy.

Masivní rozšíření požáru způsobily jednak sláma a senu, uskladněné ve všech objektech včetně podkroví domu, a hlavně exploze propanbutanové lahve.

Související obsah

Rozsáhlý požár se sedmi jednotkám profesionálních a dobrovolných hasičů o sedmdesáti mužích podařilo lokalizovat před půlnocí. ""Hospodářské objekty shořely úplně, u obytné budovy byla kompletně zničena střecha i podkroví, škody jsou ale i v nižších podlažích," uvedl řídící důstojník.

Hasičům značně zkomplikovala práci opravená střecha statku, kdy byla stará došková střecha překryta eternitem, přičemž hořela spodní došková vrstva. Hasiči tak museli ze žebříků kousek po kousku krytinu odsekávat sekyrkami.

Při požáru a hašení se nikdo nezranil. Škodu hasiči předběžně odhadli na milion korun, ale podle Kučery bude pravděpodobně mnohem vyšší. Konečný účet bude vystaven až po dohašení všech skrytých ohnisek. "Předpokládám, že to může trvat až do pondělního odpoledne," doplnil řídící důstojník.

Střecha a horní patro obytné budovy byly těsně po rekonstrukci. Nešťastný majitel měl na pondělí domluvenou návštěvu pojišťováka, aby na opravené části rozšířil pojistku. Hasiči v obavách o majitelův zdravotní a psychický stav přivolali záchranáře, jejich zásahu však nebylo zapotřebí.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz