APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Tato postel se pro babičku (81) změnila ve vězení

Celé dva dny byla ve své rozkládací posteli uvězněná důchodkyně z Chomutova. Jednaosmdesátiletá žena neměla sílu, aby si pomohla sama, zasáhnout proto museli hasiči.

Většinou ji ostatní senioři z chomutovského pečovatelského domu potkávali na chodbách a klábosili s ní. Jenže tenhle týden nikdo paní z patnáctého patra neviděl. Žádné nákupy, žádné výlety do cukrárny a její schránka přetékala dopisy. V nemocnici nebyla, její telefon jen vyzváněl bez odezvy. "Museli se zavolat hasiči, aby byt otevřeli,“ popisoval Pavel Kadeřábek z chomutovské městské policie.

Všichni měli strach, že seniorka zemřela nebo se do bytu nevrátila. Na první pohled byl pokoj prázdný. Jenže pak se ze zavřené postele začalo ozývat volání o pomoc. Důchodkyně v ní byla zaklíněná. "Žena byla trošku dehydrovaná, ale nebyla v přímém ohrožený života. I přesto ji ale pro jistotu odvezla záchranka,“ doplnil Kadeřábek.


Důchodkyně si chtěla dát dvacet a zapomněla zmáčknout pojistku. Proto se její postel změnila ve dvoudenní vězení.


 

kos / s přispěním Davida Vaníčka, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz