APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Pražské metro se vrátilo o 34 let zpět. Připomeňte si sovětské "vláčky"

Pražské metro se vrátilo o 34 let zpět. Připomeňte si sovětské "vláčky"
Zdroj: isifa.com

U příležitosti oslav 34. výročí zahájení provozu linky metra A vyjela v neděli do provozu sovětská souprava typu 81-71. Zrekonstruovaný "vláček" vyrazil před polednem ze stanice Dejvická do zastávky Náměstí Míru.

"Tato trasa přesně kopíruje čas i termín historického zahájení provozu linky A v roce 1978, kde byl tento typ vozů provozován do roku 2005. Vlak bude řízen strojvedoucími v dobových uniformách a vybaven autentickými tabulemi. Pro cestu tímto metrem postačí klasické jízdenky či časové kupony," doplnila mluvčí.
 

Sovětská souprava se tak po soupravě Ečs oficiálně stane druhým historickým vlakem metra pražského DPP. "Po velkém zájmu a úspěchu u tisíců cestujících při obdobné akci se soupravou Ečs na trase linky C v květnu letošního roku jsme se rozhodli využít tuto netradiční a zajímavou formu pro připomenutí zahájení provozu metra linky A. Kromě úvodní jízdy se budou další jízdy historické soupravy 81-71 postupně rozšiřovat v souvislosti s historickým rozšiřováním trasy A o další provozní úseky," uvádí mluvčí.
 


 

Všechny jízdy soupravy budou doprovázené hlášením staničního rozhlasu s uvedením aktuální cílové stanice a informací o datu zahájení na tomto úseku. Vozy metra budou řízené strojvedoucími v dobových (hnědých) uniformách a souprava bude vybavena na čelech vlaku autentickými tabulemi s konečnou stanicí.

hop, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz