Zpravodajství

Opilý zloděj packal se při vloupání do zámku pořezal o sklo

Neslavně skončilo pro pětatřicetiletého zloděje vloupání do zámku v Žirovnici na Pelhřimovsku. Opilý muž nejdřív kladivem rozbil okno, poté se pořezal a nakonec skončil v poutech dřív, než stihl odnést lup.

Zloděj se do žirovnického zámku vloupal minulý týden, policie ale o případu informovala až nyní. Aby se dostal dovnitř, musel muž kladivem rozbít okno, o které se navíc pořezal. Přesto stačil ze zámeckých sbírek sebrat několik historicky cenných předmětů, které si připravil na nádvoří zámku k odnesení. To už ale nestihl.

V prvním podlaží volně přístupných prostor stihl odcizit ze stěny v dámském salónu nástěnné velké zlacené hodiny z 19. století, v jídelně pak sebral cukřenku z čajového servisu z 19. století a ze stěny přijímacího salónu barokní obraz, zapsaný v Ústředním seznamu kulturních památek ČR. „Tyto věci si pachatel připravil k odnesení před vchodové dveře na druhém nádvoří, přičemž mezi prvním a druhým nádvořím ho zadržela naše hlídka,“ řekl vedoucí obvodního oddělení policie v Kamenici nad Lipou David Švéda.

Navíc se ukázalo, že je zloděj silně opilý, nadýchal totiž 2,46 promile a skončil na záchytce. Samotný výslech zloděje tak museli kriminalisté odložit na další den. „Pětatřicetiletého muže z Karvinska, který již několik roků pobývá na Kamenicku, jsme obvinili z přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci,“ uvedl kriminalista Luboš Jakoubek. Zloději packalovi teď hrozí až pět let za mřížemi.

tn.cz / dv

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz