Hrůzný případ otřásl Předlicemi na Ústecku. Otec si klidně chodil do hospody a své dcery (1 a 3) nechával v zuboženém stavu doma.
Pracovníci sociální péče zjistili, že dívky jsou dlouhodobě podvyživené, chodí špinavé a bosé. Sociálka proto okamžitě otci jeho dcery odebrala a odvezla je do nemocnice. Majitel domu nechal už otce z bytu vystěhovat.
"Byly hladové, zaplaťpánbůh se jich ujali sousedé, kteří je nakrmili, takže jsme čekali notnou dobu než se vrátí otec, protože matka se zdržuje někde v zahraničí,“ uvedl zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný.
Sociální pracovníci, kteří dorazili na místo, byli doslova v šoku. Byt totiž spíše připomínal skládku. Dívky hladověly, roční holčička dokonce zůstávala ve svých výkalech.
"Je pravda, že byly zanedbaný, neměly plýnky. To udělal on, protože utekl,“ řekla sousedka krkavčího otce, která několikrát dětem pomohla. "Ony už věděly, tak už přišly ke mně nahoru. Vzala jsem je dovnitř,“ dodává sousedka.
Otec se z hospody vracel až v noci kolem jedenácté. "Případem se zabývá orgán sociálně právní ochrany dětí, jsou následné kontroly podmínek života v rodině," řekla mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz