Zpravodajství

Zoufalý muž se chtěl zabít skokem ze stromu. Reportér TN.cz ho zachránil!

"Skočím, skočím!" křičel muž, který si vylezl na jeden za stromů v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Sebevraždu se mu snažili rozmluvit jak záchranáři, tak hasiči. Dostat ho v pořádku na zem se ale nakonec povedlo až reportérovi TN.cz.

"Hasiči vyjeli k tomuto případu a velitel zásahu s pacientem vyjednával," uvedl mluvčí pražských hasičů David Vratislavský. V deset hodin dopoledne se k vyjednávání připojil i primář kliniky, ale pacient i nadále setrval v koruně stromu. "Hasiči byli po celou dobu vyjednávání připraveni se záchytnou plachtou pod stromem," dodal mluvčí hasičů.
 

Po příchodu lékaře se hasiči stáhli, ale muž stále nehodlal strom opustit. Křičel, že nesouhlasí s tím, aby byl přeložen na oddělení se zvýšenou ostrahou, prý raději skočí,“ přibližuje dramatické okamžiky reportér TN.cz Jindra Kodíček, který byl přímo na místě. Tomu se nakonec povedlo zoufalého muže dostat na zem.
 

"Řekl jsem mu, že když sleze, tak s ním natočíme rozhovor. Že nám může říct, co ho trápí. Chvilku s námi vyjednával. Říkal, že mu nesmí být při rozhovoru vidět do obličeje a kladl si podobné podmínky. Souhlasili jsme a on nakonec slezl," vypráví reportér TN.cz.
 

Už v bezpečí muž opravdu TN.cz rozhovor poskytl. A z něj vyplynulo, že mu opravdu šlo o to zvrátit přeložení na jiný pavilon. Po rozhovoru se pak odevzdaně vydal za doprovodu lékařů do jednoho z pavilonů.
 


a Jindřich Kodíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz