Zpravodajství

New Orleans žije znovu ve strachu. Tropická bouře Isaac se blíží

Obyvatelé New Orleans už zase žijí ve strachu. K městu se totiž blíží tropická bouře Isaac, který v minulých dnech řádil zejména na karibských ostrovech Haiti a Kubě.

Hurikán Issac během noci na pondělí mířil na Floridu a dál na Louisianu, Mississippi a Alabamu. Lidé, zejména v New Orleans, mají strach. Živě si totiž vybavují hurikán Katrina, který město zpustošil.

Guvernéři ohrožených státu proto ihned vyhlásili stav nouze. Portál BBC informoval, že oblasti byly výrazně ochromeny, byly omezeny stovky letů, ale i produkce ropy a plynu.
 

Issac připomíná obrovskou bouři, která před lety pustošila jih Spojených států - hurikán Katrina. Po jeho řádění bylo New Orleans v roce 2005 téměř zdevastováno. Síla Isaaca je také obrovská.
 

Úřady předpokládají, že živel zasáhne oblasti i 200 kilometrů od samotného centra bouře.
 

Guvernéři amerických států, kam se Isaac blíží, už se připravují na záchranné akce. Předpokládá se, že bouře Issac se změní v huriká druhé kategorie, kdy síla větru dosahuje až 170 kilometrů za hodinu. Po zemi se však pohybuje okolo 22 kilometrů za hodinu.
 

Zdroj: isifa.com

 

Obyvatele Floridy Keys od noci na pondělí bičoval silný déšť a velmi silný vítr. Na Floridě je proto vyhlášen stav nouze a záchranáři jsou připraveni v případě potřeby ihned zasáhnout.
 

Související obsah

 Tropická bouře Isaac se v minulých dnech přehnala karibskými ostrovy. Nejvíce zasáhla Haiti, kde si Isaac vyžádal nejméně šest lidských životů. Bouře řádila ale i na Kubě, kde podle tamních úřadů ale škody nebyly nijak veliké. Isaac se přehnal i Dominikánskou republikou, kde se pohřešují tři lidé včetně starosty města Santo Domingo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz