APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Dej mi 4 tisíce a nebudu to řešit, řekl policista v herně. Teď ho stíhá GIBS

Dej mi 4 tisíce a nebudu to řešit, řekl policista v herně. Teď ho stíhá GIBS
Zdroj: Mediafax

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z Chebu z přijetí úplatku a ze zneužití pravomoci úřední osoby. Od provozovatele herny požadoval čtyři tisíce.

"K nezákonnému jednání, pro něž je kriminalista Policie České republiky trestně stíhán, mělo dojít ve službě, při provádění kontroly vnitřních prostor herny v Chebu,“ řekla mluvčí GIBS Radka Sandorová.
 

GIBS prověřovala policistu několik měsíců, podle inspekce požadoval po provozovateli herny čtyřtisícový úplatek za to, že nebude řešit porušení vyhlášky. Policiste se nakonec ale spokojil s poloviční částkou.
 

"Kriminalista výměnou za neoznámení porušení vyhlášky města, žádal od provozovatele herny poskytnutí úplatku. Přestože nejprve požadoval čtyři tisíce korun, spokojil se s částkou dva tisíce korun. Následně porušení ze strany provozovatele nijak neřešil, neoznámil, ani nezadokumentoval," popsala případ mluvčí.
 

Související obsah


Podle Sandorové je stíhání vedeno na svobodě. Přesto policistovi hrozí až desetileté vězení. "Nadřízení obviněného byli o jeho trestním stíhání vyrozuměni,“ řekla Sandorová.
 

tn.cz / Mediafax / hmr

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz