Zpravodajství

Ulice Prahy ponesou názvy po Vašíčkovi, Rachůnkovi a Markovi

Ulice Prahy ponesou názvy po Vašíčkovi, Rachůnkovi a Markovi
Rozloučení s hokejisty na Staroměstském náměstí Zdroj: Mediafax

Ulice hlavního města Prahy ponesou jména po zesnulých hokejistech Josefu Vašíčkovi, Karlu Rachůnkovi a Janu Markovi. Ti zemřeli minulý rok při leteckém neštěstí nedaleko ruské Jaroslavle.

Radní hlavního města dnes schválili návrh na pojmenování 13 ulic. Na mapě tak přibudou ulice v Dolních Chabrech, pojmenované i po nedávno zesnulých hokejistech. "Nových názvů je devět, v ostatních případech se jedná o pouhá prodloužení ulic stávajících. Názvy jsou dle mého názoru vybrány dobře, a to jednak z okruhu názvů místních a jednak z oblasti významných osobností včetně ulic pojmenovaných po tragicky zesnulých hokejových reprezentantech a Zdeňku Kopalovi, který je považován za nejvýznamnějšího českého astronoma 20. století," uvedl radní Lukáš Manhart (TOP 09).


Tři čeští hokejoví reprezentanti Rachůnek, Marek a Vašíček tragicky zahynuli 7. září loňského roku nedaleko Jaroslavle v letadle, které přepravovalo hráče místního Lokomotivu k prvnímu utkání nové sezony KHL na půdě Dinama Minsk. Nehodu nepřežilo 44 osob. Přežil jen palubní inženýr Alexandr Sizov.
 

Mezi další nové ulice patří Vojslavická v Cholupicích, Kopalova ve Velké Chuchli nebo také U Loskotů v Troji.

Podívejte se na reportáž TV Nova o leteckém neštěstí v Jaroslavli:

tn.cz / mediafax / kos
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz