Zpravodajství

Neviděli jste Corís? Její majitelka nabízí vysokou odměnu

Ze zahrady rodinného domu nedaleko Unhoště zmizela fenka Corís vzácného druhu Border Kolie. Její majitelka je přesvědčena, že fenku někdo ukradl. Corís je totiž výjimečně nadaná, a její hodnota tak stoupá do desetitisíců korun.

Corís naposledy se svojí paničkou bojovala na sportovní soutěži v Žebráku. Teď po ní zůstal jen prázdný dvůr a kamarád, který ji ještě pořád vyhlíží. "Byla to mladá třináctiměsíční fena, měla před sebou budoucnost. Měli jsme jí strašně rádi, byla pro nás prostě všechno," popisuje se slzami v očích Beáta Kaňková.

Corís záhadně zmizela 19. srpna ze zahrady před domem. Je téměř nemožné, aby se fenka dostala přes vysoký plot, přeskočit ho nemohla, stopy po podhrabání majitelé nenašli. V době, kdy fenka zmizela, venčili druhého psa jen 400 metrů od domu. "Nechápu to, že tady odsud se vypařila za 25 minut a slehla se po ní zem. Nikdo o ní nic neví," stýská si panička.


Plemeno Border kolie je mezi chovateli i sportovci čím dál oblíbenější, možná i to se stalo Corís osudným. Zatímco v okolních státech je tato rasa pod drobnohledem veterinářů a bez průkazu původu se nesmí chovat, u nás taková omezení neplatí. "Bohužel se u nás Border kolie kradou. U nás černý obchod kvete," říká chovatelka kolií Věra Brunclíková.

Cena Border kolií překračuje i sto tisíc korun, ale pro majitele mají samozřejmě nevyčíslitelnou hodnotu. "Nálezci nabízím opravdu vysokou finanční odměnu, ať už se najde mrtvá, nebo živá," prosí o pomoc paní Kaňková.

Pokud zloděj skutečně věděl, jakou cenu Corís má, pak už ji možná nečekají dlouhé procházky ani soutěže. Sice přežije, ale chovatelé přicházejí s krutou pravdou, feny často končí někde zavřené a slouží pouze jako stroj na výrobu štěňat.

kos / s přispěním Kláry Brunclíkové, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz