Zpravodajství

Elektřina zase zdraží! Kvůli ekologické energii zaplatíme o 250 Kč více

Elektřina zase zdraží! Kvůli ekologické energii zaplatíme o 250 Kč více
Zdroj: Mediafax

Je to paradox. Elektřina obecně v poslední době zlevňuje, přesto si za ni v příštím roce připlatíme. Je to kvůli příspěvku na ekologickou energii. Rodinu tak bude elektřina příští rok stát ročně až o 250 korun více.

Stát příští rok dá na zelenou energii o dvě až čtyři miliardy méně, kvůli tomu se zvýší poplatek na obnovitelné zdroje. Přesný růst cen nelze odhadnout, odborníci ale předpokládají, že se cena elektřiny pro rodinu průměrně zvýší o 200 až 250 korun. Na zdražování upozornila ve čtvrtečním vydání Mf Dnes.
 

Od příštího roku se kromě ekologické výroby energie bude podporovat i výroba tepla z obnovitelných zdrojů, což se dotkne právě rozpočtů domácností. Peníze sice primárně půjdou ze státní kasy, ale ve skutečnosti se na ni budou podílet lidé, kteří elektřinu odebírají. Po Novém roce se totiž zvýší částka, kterou určuje stát.
 

Elektřina prodraží přibližně o 200 až 250 korun. Cena v příštím roce mohla být ale ještě vyšší.
 

Jak můžete za elektřinu ušetřit se dozvíte na našem webu Vybereme.cz.
 

Jak Mf Dnes upozorňuje, tak cena elektřiny dlouhodobě klesá. Je to díky větší výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů v Německu. Právě díky této energii jsou na trhu přebytky, a ty tlačí ceny elektřině dlouhodobě dolů. Přesto se zdražení příští rok nevyhneme.
 

Rozklikněte srovnání cen elektřiny 2013 a ušetřete i vy.

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz