Zpravodajství

Lidé v New Orleans si oddechli, bouře Isaac se jim vyhnula

Lidé v New Orleans si oddechli, bouře Isaac se jim vyhnula
Zdroj: Mediafax

Obyvatelé New Orleans si pořádně oddechli. Včera to bylo přesně sedm let, kdy město zpustošil hurikán Katrina, hurikán Isaac, který řádí u amerických břehů se jim ale vyhne.

Hurikán Isaac ve středu zeslábl na tropickou bouři, přesto stále ohrožuje americké státy Louisiana a Mississippi. Oddechnout si mohou alespoň obyvatelé New Orleans, střed bouře Isaac se městu vyhnul. Zasáhl jen okrajové části města a vážnější škody nenapáchal.
 

Jižní pobřeží Spojených států bičuje silný vítr a prudké lijáky, vznikají tam lokální záplavy. Ty jsou i západně od New Orleans, ale vodu drží protipovodňové bariéry, které se vybudovaly před sedmi lety po řádění hurikánu Katrina. Přesto úřady některé obyvatele evakuovali.
 

Kvůli bouři Isaac je bez elektřiny půl milionu domácností, lidí bez elektřiny přibývá a tiscíe jich museli strávit noc v provizorních podmínkách.
 

Související obsah


Isaac i nadále postupuje dále do vnitrozemí, meteorologové hlásí, že bouře i nadále slábne. Vítr přesto dosahuje až 100 kilometrů v hodině. Navíc se bouře pohybuje velmi pomalu, urazí přibližně osm kilometrů za hodinu.
 

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz