Zpravodajství

Maminka zmizela cestou na kosmetiku. Rodina má strach

Mladá žena, matka dvou malých dětí, beze stopy zmizela. V úterý odešla z domova v Jiříkově na Děčínsku a od té doby o ní manžel s dětmi nemají žádnou stopu ani zprávu.

Petra Hurtigová (33) je zodpovědná matka dvou synů ve věku 5 a 10 let. V úterý ale najednou zmizela. Jela na kole na kosmetiku, na kterou už nedorazila. Do poslední chvíle si nikdo nevšiml, že by měla nějaké problémy.
 

Rodina teď žije ve strachu jestli se jí něco nestalo. Bezvýsledné je zatím i policejní pátrání. "Doslechl jsem se předevčírem, že brala v zaměstnání nějaké léky na uklidnění, což jsem vůbec nevěděl," říká její manžel Jiří.
 

Ten teď musí především uklidňovat syny. Ve svém věku ještě úplně nechápou, co se vlastně stalo a proč jejich máma není s nimi.
 

"Přes den to jde, ale když přijde večer, tak se ptají, kde ta máma je, kdy přijde. Jestli jí třeba není zima venku a to je náročný, protože nevím, co jim mám říct," dodává Jiří Hurtig. 

Semknutí dohromady teď víc než kdykoli předtím začali doufat v zázrak. Nepřestávají věřit, že se maminka vrátí. Policisté ale už tolik optimismu bohužel nemají. Dokonce ani pátrání vrtulníkem s termovizí nebylo úspěšné.
 

Související obsah


"Máme dvě verze: buď že žena se někde zapomněla a posléze se vrátí domu, nicméně bohužel pracujeme i s verzí, kdy se mohla tato osoba stát obětí násilného trestného činu," říká Petra Trypesová, mluvčí policie.


Paní Hurtigová je 168 centimetrů vysoká. Má hubenou postavu a zelené oči. Hnědé rovné vlasy s melírem má česané do ofiny s patkou, vzadu sestřihané do mikáda. Nosí náušnice a dioptrické brýle. Na bedrech má vytetován motiv draka v obdélníku.
 

Při odchodu z domova měla s sebou mobilní telefon, který je v tuto chvíli nedostupný. Byla oblečena v bílých kraťasech, žlutém nátělníku a na zádech měla batůžek fosforové barvy.
 

vrl s přispěním Martina Kočárka, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz