Zpravodajství

Muže z Bruntálska uštkla kobra, cestou do nemocnice s ním nabourali

Kobra monoklová uštkla muže (45) z Bruntálska. V Česku nebylo potřebné antisérum a sanitní služba pro něj musela až do německého Mnichova. Muž dostal už čtyři dávky ale pořád je v kritickém stavu. Cestou do nemocnice s ním navíc nabourali.

Kobra monoklová uštkla v sobotu dopoledne chovatele v Dětřichově nad Bystřicí na Bruntálsku. Ve vážném stavu leží v krnovské nemocnici, antisérum pro něj zdravotníci přivezli z Mnichova, sdělila agentuře Mediafax mluvčí nemocnice Eva Kijonková.

Když jej navíc blízcí vezli naproti záchranářům, tak nabourali. Naštěstí se ale nikomu nic nestalo, odnesly to jen plechy.

Večer mu lékaři podali čtyři dávky séra, muže tím stabilizovali, ale pořád je v ohrožení života. Je v umělém spánku a lékaři zatím nedokáží říct, kdy ho z něj probudí.

Pětačtyřicetiletého chovatele kobra uštkla při krmení. "Policie pak zajišťovala její odchyt dalším chovatelem z Bruntálska, který ji vrátil do terária," řekla policejní mluvčí Ivana Křištofová.

Muže záchranáři přepravili do krnovské nemocnice. "Byl v bezvědomí, jed je totiž neurotoxický. Zasáhl srdce, svyly i nervovou soustavu. Nyní je uštknutý na jednotce ARO v umělém spánku," uvedla Kijonková.

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz