Zpravodajství

Návštěvu premiéra Nečase v Afghánistánu narušili teroristé

Návštěvu premiéra Nečase v Afghánistánu narušili teroristé
Nečas v Afghánistánu Zdroj: army.cz

Program první návštěvy Petra Nečase v Afghánistánu narušili teroristé. Zaútočili na jednu ze základen, kterou se premiér chystal navštívit.

Premiér Petr Nečas poprvé navštívil Afghánistán, kde se setkal s českým velvyslancem i zástupci Provinčního rekonstrukčního týmu v Lógaru. V operačním místě Solthan Kheyl ale došlo k teroristickému útoku a premiér tam nakonec z bezpečnostních důvodů neletěl, informovalo tiskové oddělní Úřadu vlády.
 

Předseda vlády Petr Nečas na návštěvu českých vojenských jednotek v Afghánistánu vůbec poprvé. Sobotu strávil na základně Mezinárodní bezpečnostní podpůrné síly (ISAF) v Kábulu, v neděli se přesunul na základnu Shank v Lógaru.
 

Původně měl zavítat také na operační místo Solthan Kheyl ve Waldaku.
 

"Tam ale došlo včera k jednomu z teroristických útoků a z bezpečnostních důvodů tam nakonec premiér neletěl," uvedl v sobotu vedoucí tiskového oddělení Jakub Stadler.

Související obsah

V sobotu se nicméně premiér setkal s druhým nejvyšším velitelem ISAF v Kábulu, generálem Adrianem Bradshawem. "Předseda vlády s ním projednal především vojenské aspekty působení mise ISAF v Afghánistánu nebo proces tranzice do rukou afghánských bezpečnostních sil a afghánských orgánů," přiblížil obsah jednání Stadler.
 

V neděli se delegace premiéra Nečase přesunula na předsunutou operační základnu Shank v provincii Lógar, kde působí 10. Provinční rekonstrukční tým. "Po setkání s velitelem vojenské části se premiér setkal s příslušníky civilní části PRT, prohlédl si vojenskou techniku a krátce diskutoval s vojáky," přiblížil premiérův nedělní program Stadler. Předseda vlády děkoval členům PRT za jejich činnost v nebezpečném prostředí a popřál jim úspěšné dokončení mise.
 

"Děláte vynikající práci, moc si vás vážím a přeji vám šťastný návrat domů," vzkázal pak premiér také českým vojákům na operačním místě Solthan Kheyl ve Waldaku.
 

vrl, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz