Zpravodajství

Týrané štěňátko bili kladivem do hlavy, k životu ho přivedla smečka kříženců

Tenhle příběh se dá vymyslet jen těžko. Napsal ho sám život – byť ten psí. Hlavní postavou je dnes čtyřměsíční fenka Zorinka. Její majitel ji jako štěně málem ubil k smrti a vyhodil. Přežila i díky péči pěti psích kluků, které chtěl jiný majitel pro změnu utratit.

Černobílá fenka Zorinka měla od začátku velmi těžký život. Její původní majitel ji bil a podle všeho dokonce velmi brutálně. Když ji našli odhozenou v kómatu, měla na hlavě stopy po ráně kladivem. "Když se k nám dostala, byla v kómatu a měla poškozenou centrální nervovou soustavu. Nedávala jsem jí moc šancí,“ přiznala veterinářka Simona Pejřilová, která se fenky ujala.

Zorinku dala do péče svým rodičům. "Nejedla, nepila, nekomunikovala s okolím a byla spíš položivá,“ vzpomíná František Pejřil, zakladatel Klubu na ochranu zvířat. Tou dobou se staral i o pětici psích kluků – kříženců pitbulla a rumunského salašnického psa. "Majitel je chtěl nechat utratit, protože pro něj neměli žádnou hodnotu,“ dodává Pejřil.

 

Zdroj: TN.cz

A právě pět malých psích kluků se hned začalo o Zorinku starat. "Začali ji vtahovat do svých her, neustále se jí věnovali, nenechali ji v klidu,“ popisuje Pejřil postupný návrat štěněte do života. "Byl to malý zázrak. Zorinka nejdřív začala vrtět ocáskem, pak se jí vrátil oční kontakt a dnes je z ní plnohodnotný člen smečky,“ dodává veterinářka.

Po měsíci je prý Zorinka téměř zdravá. "Psychické následky nemá, dokonce se už ani nebojí lidí,“ říká Simona Pejřilová. Jediným následkem krutého zacházení tak prý zůstalo občasné točení na levou stranu. "Když je unavená nebo ve stresu, běhá doleva, což je následek poruchy nervového systému,“ vysvětluje veterinářka.

 

Zdroj: TN.cz

Pro úplný happy end už prý zbývá jediné – najít Zorince i jejím pěti zachráncům nové pány. "Musí to být někdo, kdo má rád zvířata a bude se k nich chovat vlídně,“ dodává František Pejřil.

Dušan Vrbecký, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz