Zpravodajství

Ministerstvo kultury přikleplo milionovou dotaci na výstavbu kasina!

Ministerstvo kultury přikleplo milionovou dotaci na výstavbu kasina!
Zdroj: Mediafax

Peníze do divadel a na jinou kultury sice moc neproudí, ale ministerstvo kultury vyhodilo necelých milion korun, když přispělo na výstavbu kasina. I přesto, že majitel to nijak netajil.

Ministerstvo kultury schválilo projekt v Hradci Králové na rekonstrukci domu a majiteli přikleplo 965 tisíc korun, i když zcela otevřeně deklaroval, že tam postaví kasino. "Resort porušil zásady programu, podle kterých mají příspěvky sloužit na záchranu objektů pro kulturně výchovné využití nebo jinou veřejně prospěšnou činnost. Provoz těchto objektů mají navíc zajišťovat fyzické a právnické osoby neziskového typu," upozornila mluvčí Nejvyššího kontrolního úřadu Olga Málková.
 

Kontrolní úřad našel nesrovnalosti i v dalších projektech, které měly podpořit památky UNESCO. V jednom z projektů, který měl virtuálně a fotograficky zpracovat památky, si příjemce peněz pořídil novou výbavu. "Příjemce dotace za víc než třetinu peněz – tedy 160 tisíc korun – nakoupil osobní počítač, fotoaparát, monitor a objektiv, které mu navíc po ukončení projektu zůstaly," upřesnila Málková s tím, že jedním z hodnotících kritérií pro výplatu dotací mělo být dostatečné materiální vybavení žadatele.
 

Nejvyšší kontrolní úřad prověřoval na ministerstvu kultury peníze, které v letech 2008 až 2010 šly na záchranu a obnovu kulturních památek přes dva programy.
 

Související obsah


U programu Regenerace kontroloři prověřili 118 projektů za celkem 51,9 milionu korun, u programu UNESCO pak sedm projektů za tři miliony korun. V letech 2008 až 2010 se v programu Regenerace rozdělilo 410,3 milionu korun

tn.cz / Mediafax / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz