Zpravodajství

Rath chtěl být vydán k trestnímu stíhání. Výbor to doporučil

Mandátový a imunitní výbor jednomyslně doporučil vydání Davida Ratha k dalšímu trestnímu stíhání. Rath se domnívá, že za vším stojí ministr vnitra Jan Kubice. O tom, zda bude vydán rozhodnou poslanci zřejmě ve středu.

Poslanci z mandátového a imunitního výboru v pondělí jednohlasně odsouhlasili druhou policejní žádost o vydání poslance a exhejtmana Davida Ratha k trestnímu stíhání, řekl agentuře Mediafax Radek John.

"Hlasování bylo jednoznačné. Všichni se shodli na tom, že by bylo zcela absurdní zabránit policii vyšetřit veškerá podezření. Takže doporučení pro sněmovnu je vydat," uvedl poslanec a předseda Věcí veřejných Radek John.

"Mandátový a imunitní výbor jednomyslně přijal doporučení pro Poslaneckou sněmovnu tak, aby sněmovna hlasovala pro to, aby byl poslanec Rath v případě nového obvinění zbaven poslanecké imunity," potvrdil šéf výboru Sobotka.

Policie v červenci požádala sněmovnu o vydání Ratha ke stíhání pro podezření z korupce ve zdravotnických zařízeních. Celkem jde o tři případy - nákup zdravotnického vybavení pro kolínskou nemocnici, vybavení domova důchodců v kladenské nemocnici a dodávku zdravotnické technologie pro pavilon mladoboleslavské nemocnice.

Rath za svou kauzou vidí Kubiceho

Davida Ratha výbor vyslechl v běžný zasedací místnosti Poslanecké sněmovny. Sám Rath se svým vydáním k dalšímu trestnímu stíhání souhlasil.  "Já jsem pro, aby mě vydali," uvedl Rath, když jednání výboru opouštěl před jeho verdiktem. S novináři se loučil slovy odkazující na práci ministra vnitra Jana Kubice (nestr.) provoláním "Kubice vyhrál". Už při příchodu mezi poslance exhejtman zmínil, že je to "Kubiceho předvolební akce".

Jednání výboru trvalo přes dvě a půl hodiny. O vydání Ratha rozhodne plénum sněmovny pravděpodobně ve středu.

muf, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz