APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Po čtyřech letech dopadli řidiče, který srazil staříka (†80) a ujel

Ostravská policie dopadla muže, který před čtyřmi roky srazil na přechodu pro chodce starce o holi a z místa ujel. Muž tehdy na místě zemřel. Viníka se teď podařilo dopadnout.

Vdova Marie Hutníková nemohla uvěřit tomu, že člověka, který srazil jejího muže a nechal ho tam ležet, chytli. Odehrálo se to na přechodu v Ostravě-Svinově v polovině prosince roku 2008. Důchodce (†80) srazil bezohledný řidič a z místa ujel. Do bezvládného těla pak narazilo ještě druhé auto.
 

Vše se odehrálo nedaleko domu, kde bydlel. "Policie na místě zajistila stopy, které nasvědčovaly tomu, že nehodu způsobil škoda Favorit, Škoda Forman nebo pick-up,“ uvedl kriminalista ostravské policie Radovan Vojta.
 

To v praxi znamenalo prověřit asi 60 tisíc aut. Po čtyřech letech se objevily důkazy, které kriminalisty dovedly k řidiči. "Pachatel se nám přiznal, bylo mu sděleno obvinění z ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci,“ doplnil Radovan Vojta.
 

Marie Hutníková teď může o něco klidněji spát. Člověk, který ji vzal manžela, bude potrestán.
 

juz s přispěním Elišky Gmiterkové, tn.cz / juz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz