Zpravodajství

Hrozivé výsledky: Hasiči našli v polovině kontrolovaných vzorků jedovatý metanol

Hrozivé výsledky: Hasiči našli v polovině kontrolovaných vzorků jedovatý metanol
Laboratorní zkoušky (ilustrační foto) Zdroj: isifa.com

Chemické laboratoře hasičů zkontrolovaly do dnešního rána už 57 vzorků alkoholu. Více než polovina z nich byla kontaminovaná metylalkoholem.

Do akce, která má odhalit původ jedovatého metylalkoholu na českých pultech se zapojují všechny složky integrovaného záchranného sboru. V permanenci jsou i hasičské laboratoře. "Činnost laboratoří i nadále pokračuje a HZS ČR přijímá opatření pro zvýšení operativnosti pro odběry a laboratorního vyhodnocování vzorků. Od středy pracuje pět mobilních chemických laboratoří v nepřetržitém výkonu služby," dodala mluvčí hasičů Nikol Zaoralová.

Současně mluvčí upozorňuje, že mobilní chemické laboratoře slouží výhradně pro potřeby policie. "Vzhledem k tomu, že plní prioritně úkoly k identifikaci pro policii, nemohou bohužel svojí kapacitu využít pro jednotlivé žádosti občanů," vysvětlila Zaoralová s tím, že zatím byla nejvíce zatížena laboratoř ve Frenštátu pod Radhoštěm, která je dislokovaná v nejvíce postižené oblasti.

Související obsah

V terénu jsou mobilní laboratoře Plzeňského kraje v Třemošné u Plzně, Středočeského kraje v Kamenici, Jihomoravského kraje v Tišnově, Moravskoslezského kraje ve Frenštátu pod Radhoštěm a chemická laboratoř Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.

Podívejte se na reportáž TV Nova o pančovaném alkoholu:

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz