Jakub Žiga (20), který jako poslední z pětice útočníků, kteří v Novém Boru vlítli do baru s mačetami, brutálně napadli hosty a zdemolovali zařízení, je v vazbě. Chytili ho až v Anglii.
Dvacetiletého Jakuba Žigu dopadly anglické justiční úřady a vydaly ho české policii. Ta ho za mimořádných bezpečnostních podmínek dnes dopravila před Krajský soud v Liberci, kde kolem 14 hodiny soudkyně Eva Drahotová rozhodla o umístění Žigy do vazby.
Rozhodování trvalo asi hodinu a Žigovu vazbu Drahotová odůvodnila tím, že by se madík mohl znovu pokusit uprchnout, mařit vyšetřování a vyhnnout se trestu, protože mu hrozí obzvlášť vysoký.
Žiga byl dopaden jak poslední z pětice útočníků a před policií se skrýval více než rok. Ke krvavé rvačce došlo loni 7. srpna v herně Pivní pomoc v Novém Boru. Mladíci tam hráli na automatech a servírka po nich chtěla občanku.
Když na ni byli hrubí, ostatní hosté je vyhodili. Zakrátko na to dovnitř vtrhla skupina mužů ozbrojených mačetami a obušky, hosty brutálně napadla a zdemolovala zařízení. Zraněni byli tři muži, jeden z nich těžce.
Brutální mačetový útok ve městě následně vyvolal celou řadu protestů a nepokojů. Kdy se bude konat hlavní líčení s pěticí útočníků, o tom se teprve rozhoduje.
Připomeňte si, jak brutálně pětice zaútočila:
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz