Zpravodajství

Benzínka se změnila v ring: Boxer vs. bojovník stylu aikido

Dějištěm pokusu o loupež se stala liberecká benzínová pumpa. Lupič vyzbrojený kromě paralyzéru tituly desetinásobného mistra České republiky a čtvrtým místem Olympijských her v Barceloně se pokusil vykrást benzínovou pumpu. Netušil ale, že čerpadlář ovládá aikido.

Přepadení přihlížely bezpečnostní kamery, které celý incident natočily. Na videozáznamu je vidět, jak čerpadlář Ladislav Vodvářka v doprovodu kamaráda odnáší do auta denní tržbu. V tašce měl v tu chvíli 5 milionů korun. To celé zpoza rohu sledoval bývalý olympionik Vojtěch Ruckschloss se svým komplicem, kteří se rozhodli tržbu ukrást. Kromě paralyzéru disponovali lupiči i střelnou zbraní, která byla podle znaleckého posudku střelby schopná. Mohla tedy zabíjet. To celé se odehrálo za bílého dne mezi lidmi tankujícími benzín.
 

Olympionik ale netušil, na koho narazil. Čerpadlář byl totiž mistrem bojového umění aikido. Pro boxera lupiče, i přestože, že býval jedním z nejlepších na planetě, skončil boj prohrou. Ani čtyři pokusy Ruckschlossovi nestačily na to, aby čerpadláře zdolal. Pokaždé skončil na zemi. Podstatou aikida totiž je, že se údery neblokují, ale naopak. Pěst, která letí dopředu, se ještě potáhne. Útočník se tak zpravidla zlikviduje sám.
 

"Měl jsem pistoli u hlavy. V ten moment jsem se leknul a pistoli mu vyrazil. Zabouchl jsem kufr, zamknul a klíče zahodil,“ popsal svou rychlou reakci čerpadlář Ladislav Vodvářka
 

Související obsah

U soudu Vojtěch Ruckschloss zvolil taktiku tvrdit, že je nevinný. „Byl jsem najatý jako tělesný strážce spoluobviněného. Měl nějakou obchodní transakci a říkal, že u toho nechce být sám,“ hájil se u soudu. Soudkyně tomu ale neuvěřila a poslala Ruckschlosse nekompromisně do vězení. Hlavní organizátor loupeže odešel od soudu s devíti letým trestem, olympionika soudkyně poslala za mříže na osm let.

tn.cz / kisa
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz