Zpravodajství

Pozor na e-cigaretu E-Health! Nabíječka může způsobit požár

Na českém trhu je k dostání nebezpečná elektornická cigareta. U její nabíječky hrozí hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

V nabídce českých i slovenských internetových obchodů se opakovaně objevuje nebezpečná elektronická cigareta značky E-Health Cigarette, před kterou již varoval evropský systém RAPEX. Na případ v pátek upozornila redakce časopisu dTest.

"Nejde zde o riziko související přímo s kouřením cigarety, i když i o bezpečnosti kouření e-cigaret se vedou rozsáhlé diskuze. Je třeba si dát pozor na přiloženou nabíječku, u které hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem, neboť vnitřní izolace mezi vstupním a výstupním obvodem není dostatečná a vnitřní spoje jsou fixované pouze pájením," vysvětlil spolupracovník časopisu dTest Jan Richtr.


Související obsah

DTest nebezpečný výrobek získal ze slevového serveru Vykupto.cz. Prodává se i v řadě internetových obchodů jako interierdekor.cz, mader.sk, či pixinf.com. "Nález nebezpečného výrobku dTest předá České obchodní inspekci, která může nařídit zákaz jeho prodeje a stažení z trhu," dodal Richtr.

Z informací databáze RAPEX vyplývá, že případ E-Health Cigarette není ojedinělý. Rizika elektronických cigaret označených za nebezpečné převážně spočívají v nedostačujících nabíječkách nebo absenci informace o škodlivosti pro děti.
 


 

Na nebezpečné výrobky upozorňuje Čechy webová stránka www.nebezpecnevyrobky.cz, kam týdně přibývá několik desítek problematických produktů ze všech zemí Evropské unie.
 

"Speciálně jsou sledovány české a slovenské výrobky, které jako rizikové vyhodnotily místní dozorové orgány. V databázi se momentálně vyskytují hned čtyři typy nebezpečných e-cigaret." uzavřel Richtr.

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz