Zpravodajství

Potvrzeno! Tisíce litrů tekutiny nalezené v Opavě skutečně obsahují metanol

Potvrzeno! Tisíce litrů tekutiny nalezené v Opavě skutečně obsahují metanol
Zdroj: Mediafax

Zlínští kriminalisté zajistili v Opavě při pátrání po pachatelích v souvislosti s otravami metylalkoholem šest tisíc litrů tekutiny. Potvrdilo se, že jde o metanol.

Kriminalisté čekali na výsledky expertízy, informovala dnes."Naše kriminalisty do Opavy dovedla jedna z horkých stop," uvedla mluvčí.

Společnost FROS ZPS, kde policie zasáhla, v dnes v prohlášení uvedla, že v zabavených barelech je skutečně metylalkohol. „Na vyžádání orgánů činných v trestním řízení společnost Fros ZPS v plném rozsahu poskytl aktivní spolupráci a umožnil odběr vzorku ze všech skladových zásob  metylalkoholu," uvedli advokáti společnosti v reakci na policejní razii.

Advokáti firmy zároveň potvrdili, že jejich klient zpracovává nemrznoucí směsi do ostřikovačů obsahující metylalkohol. Rázně však odmáítli, že by firma měla cokoli společného s výrobou a distribucí pančovaného alkoholu.
 

Související obsah

 
 

"Klient FROS ZPS při své podnikatelské činnosti po dobu několika let provádí v rámci smlouvy o dílo uzavřené s objednatelem míchání a balení nemrznoucí směsi do ostřikovačů osobních vozidel," uvedli advokáti.

Při zajišťování podezřelé tekutiny policistům pomáhali opavští hasiči. "Sami nedisponujeme technikou, která by nám umožňovala manipulovat s jedovatou látkou. Materiál jsme odeslali k expertíze a i nadále pátráme po pachatelích a překupnících jedovatého metanolu, rozkrýváme jejich distribuční sítě a odhalujeme místa, kam všude se otrávený alkohol mohl dostat," uvedla  policejní mluvčí Jana Macalíková.

hel, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz