Zpravodajství

Advokát okradl klienty o 50 milionů. Teď se sám přihlásil policii

Advokát Miloš Vlasák, který je podezřelý z obří zpronevěry, skončil v policejní cele. Na jeho výpověď teď čeká 52 klientů realitní kanceláře, kteří do jeho úschovy poslali celkem přes 50 milionů korun.

Někteří z podvedených klientů chtějí vymáhat peníze rovnou po realitce a není vyloučeno, že by mohli uspět. Týdny advokát sliboval, že peníze jejich majitelům pošle, dodnes to neudělal. Svůj poslední slib ale splnil. Miloš Vlasák se vydal do rukou policie. "Ve čtvrtek večer se na výslech dostavil pětatřicetiletý muž, kterému pak kriminalisté sdělili podezření z trestného činu zpronevěry,“ potvrdil mluvčí pražské policie Jan Daněk.
 

Poškozené klienty teď ze všeho nejvíc zajímá, kdy se dostanou ke svým penězům. Někteří je ale budou požadovat od realitní kanceláře, přes kterou nemovitosti kupovali. Mají zato, že je společnost oklamala. Miloše Vlasáka totiž všude, i na svých webových stránkách, představovala jako svého zaměstnance.
 

"Ten systém se navenek tvářil, že je to jeden tým. Realita je taková, že když praskl velkej problém, tak oni nám dali telefon na pana Vlasáka, kterého jsme my ani neviděli,“ popsal jednání realitní kanceláře jeden z podvedených lidí.
 

Související obsah

Klienti údajně nedostali ani na výběr, peníze museli poslat tam, kam chtěla realitka. "Realitní agentura si za to vzala si peníze, vzala si provizi, a nemá se k tomu, že by nám to nějakým způsobem kompenzovala,“ stěžuje si jedna z poškozených žen. Realitní kancelář slibuje nápravu, ale konkrétní příliš není. "Máme v současné době dvě různé možné cesty, jakým způsobem postupovat tak, aby byli klienti magistra Vlasáka odškoděni,“ pouze sdělil mluvčí kanceláře Reality 21.
 

O vzetí Miloše Vlasáka do vazby rozhodne soudce nejspíš začátkem příštího týdne. Nicméně vzhledem k množství zpronevřenýc peněz je více než pravděpodobné, že za mřížemi zůstane.

TV Nova, tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz