Zpravodajství

VIDEO Oslavu narozenin svolanou přes facebook rozháněli policisté

Patnáctiletá Merthe z nizozemského Harenu pozvala přes facebook své přátele na oslavu narozenin. Dorazilo jich asi 2500 a udělali neskutečný binec. Dav lidí rozehnala až policie.

Zda to byla blbá náhoda, nebo celá akce začala jako promyšlený projekt, asi nikdo patnáctileté Merthe Weusthuisové nedokáže. Jisté je, že na oslavu pozvala asi 30 tisíc lidí. Přišlo jich nakonec "jen" 2500.
 

I to stačilo, aby malé městečko Haren nedaleko Groningenu bylo zcela paralyzované. Zastupitelé odmítli podle serveru dutchnews.nl celou obrovskou párty zlegalizovat s tím, že nemohou zaručit bezpečnost.
 

Jejicho obavy se ukázaly jako opodstatněné. Dav lidí, kteří se posilnili alkoholem a drogami, začal být stále agresivnější. Když divoká mládež začala zapalovat kontajnery a ničit veřejný majetek, zasáhly pořádkové síly. Zadrženo bylo asi 20 lidí. Několik účastníků "večírku" skončilo v nemocnici.    
 

Zdroj: Twitter.com

 

Celá párty se řadí k sérii tzv. Projektů X. Novou módu odstartoval americký film, který pojednává o nelegální párty svolané přes facebook. Podobná "pařba" se nedávno uskutečnila i na Karvisnku - více ZDE

sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz