Zpravodajství

Jakl chce na Hrad, ale nasbíral jen 10 tisíc podpisů

Jakl chce na Hrad, ale nasbíral jen 10 tisíc podpisů
Zdroj: Mediafax

Tajemník stávající hlavy státu Ladislav Jakl má na podporu svojí prezidentské kandidatury zatím 10 tisíc podpisů z potřebných 50 tisíc, mezi nimi je i jeden od prezidenta Václava Klause.

"Máme aktuálně 50 podpisových míst, kde můžou občané podepisovat petiční archy. Podpisy sbírají naši členové a příznivci, kterých je 1500," prohlásil předseda Strany svobodných občanů Petr Mach.
 

"Sám jsem začal sbírat předevčírem. Mám už jeden podpis – od svého šéfa, prezidenta Václava Klause," uvedl Jakl a dodal: "Měl jsem z toho radost. Pro veřejnost je to docela zajímavé sdělení a zajímavý signál." Prezidentův tajemník připojil, že podpisy na podporu jeho kandidatury sbírá i Akce D.O.S.T. a jeho přátelé a známí.
 

"Za svůj život jsem se otevřeně a veřejně vyjadřoval k mnoha společenským tématům. Nemyslím si, že bych byl králík v klobouku, nepopsaný list. Moje názory a hodnotová východiska těchto názorů jsou obecně známé," řekl Jakl a představil osm svých východisek.
 

"Jsem pro svobodné tržní prostředí. Proti postátňování a byrokratickému pokřivování tržních podmínek. Proti nahrazování demokratických mechanismů nástroji mezinárodního nátlaku," vyjmenoval například prezidentský kandidát.

Mediafax, sta
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz