Dva dospělí a malý chlapec se v pondělí ráno v Praze přiotrávili oxidem uhelnatým, který unikal z průtokového ohřívače vody. Všechny tři záchranáři převezli do nemocnice. Měli velké štěstí, že přežili.
Událost oznámil před 8. hodinou ranní 33letý obyvatel bytu v Košické ulici ve Vršovicích, který žádal o pomoc své rodině. "Domníval se, že nevolnost a malátnost jeho samotného, jeho ženy i čtyřletého syna má na svědomí šípkový čaj, který všichni vypili při snídani. Jeho žena a syn začali kolabovat," popsala zásah mluvčí záchranářů.
Na dotaz dispečerky, jestli mají v bytě plynový ohřívač, odpověděl, že ano, ale že je v pořádku. "Dispečerka standardně již během rozhovoru vyslala na místo události lékaře a posádku rychlé zdravotnické pomoci s indikací otravy oxidem uhelnatým a její odhad se skutečně na místě potvrdil," dodala mluvčí.
Otce a syna předali záchranáři do péče lékařů vinohradské nemocnice, 32letá žena skončila v barokomoře Nemocnice Na Homolce.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz