Nový chytrý telefon od Applu má problémy se zeměpisem pro základní školy. Co se týče České republiky, Pražský hrad máme prý na Strahově, Karlův most na Vinohradech, Zlín jmenuje Gottwaldov a některá města mají jména ještě z dob okupace.
Dlouhodobé spory Applu s Googlem vedly k tomu, že se jablečný obr na dlouho očekávaných iPhonech 5 s platformou iOS 6 rozhodl přijít s vlastními mapami. A je to pěkné fiasko. Na mapách měst chybí celé ulice a budovy, pokud se tedy města vůbec nacházejí na správném místě, případně pokud vůbec nadále existují.
Kupříkladu rodiště Williama Shakespeara Stratford upon Avon dočista zmizelo, Berlín se odstěhoval kamsi k polárnímu kruhu, Dublin nečekaně přišel k novému letišti, Helsinky naopak mají místo hlavního nádraží park, a tak by se dalo dlouho pokračovat.
Mapy iOS 6 neušetřili ani Českou republiku. Pražský hrad nám nekompromisně přestěhovaly na Strahov, Karlův most na Vinohrady a místo Zlína se vytrvale objevuje Gottwaldov, z čehož vyplývá, že si jejich tvůrci s aktuálností dat opravdu hlavu nelámali. Některým městům totiž údajně ponechali názvy z druhé světové války. Ty se ale podle serveru idnes.cz objevují jen u určitých jazykových nastavení.
Server understatement.com potom vypočítává, že celkově kvůli nedostatečným podkladům zmizely údaje o veřejné dopravě z 51 zemí, o hustotě provozu z 24 zemí a pohledy do ulice z 41 zemí. Česká republika je mezi nimi.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz