Před Krajským soudem v Praze stane ve čtvrtek Robert Glausch (31). Ten měl loni v prosinci způsobit těžká zranění na hlavě a krku 1,5leté holčičce své partnerky, když ji hlídal.
Nešťastná událost se stala na začátku prosince loňského roku ve Velvarech. Matka svěřila holčičku svému druhovi a jela do města vyzvednout druhou dceru.
Muž tvrdí, že si pustil televizi a usnul při jejím sledování. Děvčátko nechal hrát si ve stejném pokoji. V polospánku se pak prý tak nešťastně ohnal rukou, že holčičku udeřil. Ta po ráně odletěla až na zeď, kde se udeřila podruhé. Když se matka vrátila, šli prý ještě společně na hřiště. Po návratu domů holčička spadla ze židle.
Podle lékařů utrpělo děvčátko velmi těžká poranění v podobě úrazu obličeje a šíje, z nichž nejzávažnější byla zlomenina lebeční kosti a krvácení do mozku.
"Velice mě mrzí, co jsem způsobil,“ prohlásil Glausch, který měl tehdy dítě na starost poprvé.
Podle výpovědí znalců z oborů psychologie a psychiatrie je pravděpodobnost resocializace v Glauschově případě malá. „Není násilník, a pokud to udělal, tak v afektu. Nezvládá ale zátěžové situace,“ shodli se odborníci Netík a Raboch. Pokud bude Glausch uznán vinným, hrozí mu až pět let ve vězení.
Glausch byl doposud dvakrát trestaný za majetkové delikty. Z posledního výkonu trestu se vrátil na jaře 2011. Se svou družkou se seznámil na drogové odvykací terapii a žili spolu asi čtyři měsíce. Matka dvou děvčátek brala od roku 2008 lék na odvykání a v současné době je nezvěstná. O její dcery se starají náhradní pěstouni.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz