Zpravodajství

Místo němčiny japonština: Zájem o studium orientálních jazyků roste

Čínština, japonština nebo arabština. Počet zájemců o studium těchto jazyků u nás neustále roste. Důvodem jsou především pracovní nabídky, se kterými k nám přicházejí firmy z Východu.

Boom zaznamenalo především studium Čínštiny. A to i přesto, že pro Evropana jde o jeden z nejtěžších jazyků světa. Při intenzivním studiu budete plynule čínsky mluvit nejdříve za tři roky. Dlouhodobý pobyt přímo v zemi je takřka nutností.

"Čínštinu jsem začala studovat proto, protože jsem potřebovala nějaký obor, který by byl uplatnitelný," vysvětlila studentka a lektorka čínštiny Nikola Hošková. Dívka v asijské zemi strávila celý rok.

Poptávku zohlednily také jazykové školy. "Dá se říci, že z té celkové nabídky skupinových kurzů, tak určitě kolem 15-20 procent budou ty exotické jazyky," řekl ředitel jazykové školy Martin Podhorský.

Související obsah

O orientální jazyky se Češi stále více zajímají i proto, že firmy z východu pronikají na náš trh a nabízejí práci. Není to ale na úkor tradičních jazyků - například ruštiny. Averze k ní totiž postupně mizí.

Češi se zajímají o všechny jazyky, a to nejen v rámci jazykových škol, ale také na univerzitách. Tam je třeba o japonštinu zájem tak velký, že přijat je jen každý desátý uchazeč.
 

tn.cz / anš
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz