Zpravodajství

Na setkání s premiérem si muž přinesl nůž, ochranka ho pustila

Do blízkosti premiéra se dostal člověk s nožem. Ochranka o tom věděla a muže k němu pustila. On si přitom chtěl nůž u ochranky odložit, ochranka se spokojila jen se slibem, že nůž nepoužije, a to pouhé tři dny po skandálním selhání prezidentské ochranky.

 Ochranka ústavních činitelů se vůbec nepoučila z chyb svých kolegů. Na jednání premiéra Petra Nečase s předsedou dolní komory slovinského parlamentu pustila fotografa s nožem. Fotograf přitom sám na nůž upozornil a chtěl ho u ochranky nechat.

Fotograf je zvyklý z návštěv poslanecké sněmovny, že ochranka ho dovnitř s nožem nepustí a vezme ho do úschovy. Ochranka před vládní Kramářovou vilou ho překvapila. Spokojila se jen se slibem, že fotograf nůž nepoužije.

Nůž, který otevřený má skoro 20 cm by přitom mohl v případě útoku oběť vážně zranit. A fotograf se dostal skutečně k premiérovi velmi blízko. Stál od nich pouhý metr, nikdo by případnému útoku nedokázal zabránit.

Související obsah

Nadřízený strážců pochybení odmítá. "Zásadně odmítám, že by ochranka ústavních činitelů selhala. Novináři byli odděleni od ústavních činitelů a nemohlo se nic stát," řekl Tomáš Kehár, náměstek ředitele Útvaru pro ochranu ústavních činitelů. To však vyvrací záběry TV Nova. V jednu chvíli byl fotograf politikům velmi blízko a mezi ním a premiérem nestál nikdo.
 

Podívejte se, na reportáž TV Nova z úterních Poledních Televizních novin:
 

muf s přispěním Hanuše Hanslíka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz