Zpravodajství

Muž z Blanenska si vyrobil vlastní griotku, jenže obsahovala metanol

Muž z Blanenska si vyrobil vlastní griotku, jenže obsahovala metanol
Zdroj: Mediafax

Muž si doma vyrobil vlastní griotku. Pak ale zjistil, že jeho nápoj obsahuje i smrtící metanol. Celníci nakonec u něj zajistili několik desítek litrů podomácky vyrobené griotky.

Muž z Blanenska vyrobil griotku z tuzemáku, který zakoupil z podomního prodeje. "Na nález metanolu v testovaném vzorku lihoviny nás upozornila soukromá laboratoř," uvedla policejní mluvčí brněnských celníků Lada Temňáková.
 

Vyšlo najevo, že muž si nakoupil celkem 20 litrů Lašského tuzemáku. "Následně je smíchal s ovocným destilátem a dalšími přísadami a podomácku vyrobil griotku,“ vysvětlila Temňáková.
 

Poté co se naplno rozběhla metanolová aféra s pančovaným alkoholem, začal mít muž z Blanenska strach a raději si svůj nápoj nechal otestovat.
 

"Z obavy, že nakoupený alkohol může obsahovat nebezpečný metanol, si nechal vyrobenou směs otestovat," ukončila mluvčí.
 

tn.cz / Mediafax / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz