Zpravodajství

V krvi se mi rozléval jed... Zpověď muže, kterého kousla kobra

Vlastní smrt přežil chovatel hadů z Bruntálska, kterého na začátku září uštkla prudce jedovatá kobra monoklová. Vojtěch Dzik přiznal, že šlo o jeho chovatelskou chybu.

O život tehdy Dzik zápasil několik dnů, zachránilo ho sérum dovezené z Německa. Až nyní jsou si ale lékaři jisti, že kousnutí kobry přežije bez následků.
 

Co se tehdy vlastně stalo? Chovatel krmil hady hodinu před polednem. Když došel k teráriu s párečkem kober monoklových, podcenil, že uvnitř jsou dva nebezpečné exempláře.
 

"Samice je taková trochu agresivnější, takže jsem se věnoval hlavně jí. Samec se ale v tom nestřeženém okamžiku proplazil hranou terária a zakousl se mi do ruky," popisuje chovatel a dodává:  "Zakousl se a vlastně překusoval, do krve jedovýma váčkama pouštěl víc a víc jedu."
 

Dzik okamžitě věděl, že je zle. Ruka během minuty a půl natekla. Život mu zachránilo antisérum přivezené až z Mnichova. Postupně dostal šest dávek, které ho vrátily zpátky mezi živé.
 

"Stastika říká, že kdo takové hady chová, tak se uštknutí dřív nebo později nevyhne. Byla to moje chyba, narušil jsem jejich teritorium, už jsem mu i v duchu odpustil," říká Dzik s tím, že s chovem nebezpečných predátorů rozhodně nekončí.

sta s přispěním Marka Švidrnocha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz