Zpravodajství

VIDEO: Labrador uvízl v rákosí, život mu zachránil policista

Nebývale rušno bylo na cyklostezce v Sezemicích na Pardubicku. V řece se tu topil labrador. Panička ho zachránit nedokázala.

Vyděšený pes se ocitl v problémech, protože se nemohl dostat přes rákosí na břeh. Nakonec ho ale zachránil strážník městské policie, který pro fenku Sáru do vody skočil.
 

"Sára se koupala a najednou se zamotala do rákosí a začala se topit. V tu chvíli jsem tam skočila. Ale zjistila, jsem že ta voda, je tak ledová, že jsem to nedala. Jsem srab, nedokázala jsem svýho psa zachránit," uvedla pro TV Nova majitelka psa Iveta Kadlíková.
 

Poblíž naštěstí byl také Jaroslav Mohaupt, strážník městské policie. Právě mu skončila služba. "Mě nenapadlo nic jiného, než se svléknout do spodního a jít do vody," popsal pro TV Nova muž, který fenku zachránil.

sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz