Zpravodajství

Na Břeclavsku uhořeli v domě dva lidé, další dva skončili v nemocnici

Na Břeclavsku uhořeli v domě dva lidé, další dva skončili v nemocnici
Zdroj: Mediafax

Noční požár rodinného domu skončil tragicky, v Kostnicích na Břeclavsku uhořeli dva lidé - muž a žena. Další dva lidé jsou v péči lékarů.

V rodinném domě v Kosticích na Břeclavsku začalo hořet krátce po půlnoci. V plamenech poté zemřeli dva lidé. "Upozornila nás sousedka, kterou probudil praskot a kouř. Nejdříve přijela na místo policie, která vynesla z hořícího objektu majitele bez známek života. Záchranu jeho přítelkyně znemožnil hustý dým," uvedl mluvčí jihomoravských záchranářů Jaroslav Haid.
 

"Muž zemřel před příjezdem posádky. U ženy jsme zahájili resuscitaci, ale byla neúspěšná," doplnila mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.
 

Další dva lidé byli převezeni do nemocnice. "Dvacetiletá dcera stihla vyskočit oknem, dalšího čtyřicetiletého muže našli hasiči v dýchacích přístrojích uvnitř. "Po nezbytně nutném ošetření jsme je přepravili do nemocnice," řekla Zuchová.
 

Během půl hodiny měly jednotky požár pod kontrolou, za další hodinu jej zlikvidovaly. "Hořela kuchyňská linka a plameny se přenesly na další zařízení kuchyně a strop. Zásah komplikoval fakt, že v domě je větší množství munice a zbraní, ale byly v jiné části," sdělil Haid.
 

Související obsah


Příčinou vzniku požáru nejspíš byla nedbalost. "Vypukl od dohořelé svíčky, která zapálila linku. Nasvědčuje tomu ohledání domu. Na místě jsme našli větší množství munice. Pyrotechnik určil, že je to 30 kusů různého druhu. Jeden z granátů musel z důvodu ohrožení života a majetku při převozu zneškodnit v katastru obce Kostice mimo dosah obydlí," uvedla břeclavská policejní mluvčí Hana Kejlová. "Předběžná škoda je okolo 100 tisíc korun," doplnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz