Zpravodajství

Plíseň a slizké párky: Nový seznam nebezpečných potravin!

Pod palbou portálu, který upozorňuje na nejakostní, falšované, nebo nebezpečné potraviny, se ocitlo jedenáct dalších potravin. Potraviny na pranýři upozorňuji na oslizlé dětské párky, nebo například červivé sušené meruňky.

Jen za poslední týden se na portálu Potravinynapranyri.cz objevilo jedenáct potravin, kterým byste se měli rozhodně vyhnout. Hned čtyři položky inspektoři označili za nebezpečné. Konkrétně jde o Kubíčkovy párečky, sušené meruňky, piškoty polévané s ovocným želém a polský pastinák.
 


 

Dalších sedm položek označili za nekvalitní nebo šizené. Jená se o: Lubawa Džem broskvový, kremžská hořčice Delipo, sálám Viking, instatní nápoj s čajovým extraktem – multivitaminový, Family’s wafers – plněné oplatky s krémovou náplní s ořechovou příchutí, sálám Vysočina a turistiscký salám Kmotr.
 

s přispěním Sylvie Škábové, tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz